Захищені комп’ютери EVOC

Компанія EVOC Intelligent Technology Co., Ltd. (далі – EVOC) була заснована в 1993 р. В даний час EVOC став провідним виробником вбудованих комп’ютерів у світовій індустрії.

Компанія EVOC – це найбільший дослідницький центр та розробник технологій у сфері вбудованих комп’ютерів та систем для екстремальних застосувань. EVOC має одну з найбільших виробничих баз у світі. У 2003 році компанія EVOC була включена до лістингу Гонконгської фондової біржі.

Висока надійність та якість продукту EVOC, заснована на оригінальних інноваціях та унікальних рішеннях, є ключовим фактором при виборі продукції EVOC завдяки оптимальному співвідношенню ціни та якості, «плюс» налагодженої технічної підтримки. В результаті продукція компанії EVOC стала кращим вибором для багатьох користувачів по всьому світу.

В даний час, EVOC активно розвивається та пропонує рішення для таких галузей, як автоматизація виробництва, інтелектуальний транспорт, машинний зір, охорона навколишнього середовища, кібер-безпека, енергетика, видобувна промисловість, медичне обслуговування, відновлювану електроенергію, і т.д.

Особливу увагу варто звернути на розробки Evoc у сфері захищених ноутбуків та мобільних ПК.

Зайнявшись виробництвом захищених мобільних комп’ютерів, інженери Evoc подбали про користувачів усіх напрямків діяльності, де виникає потреба у захищених ПК. Так Evoc пропонує кілька модифікацій ноутбуків та портативних робочих станцій різного ступеня захищеності, що дозволяє клієнтам отримати у користування потужний та надійний комп’ютер, не переплачуючи при цьому за надлишковий функціонал.

Флагманом у лінійці захищених ноутбуків Evoc є модель JNB-1502P (15.6″ FULLY RUGGED LAPTOP INTEL i7-7820EQ) із найвищим рівнем захищеності (рис 1.). Відразу можна відзначити, що технології, які застосовуються в даній моделі, використовуються у всій лінійці захищених ноутбуків Evoc. Тому розгляд особливостей конструкції даного ноутбука дає загальне уявлення про всю серію.

JNB-1502P призначений як для військових, так і промислових застосувань: у розвідувальних та рятувальних загонах, службах ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та техногенних катастроф, а також інших подібних формувань, які змушені за родом служби працювати в екстремальних умовах.

Для оцінки придатності комп’ютера для критичних застосувань було обрано набори тестів MIL-STD-810G та MIL-STD-461F. В результаті успішних випробувань ноутбуку присвоєно індекс захисту IP65, що означає повне виключення попадання пилу всередину приладу, а також нестрашний спрямовані струмені води. Основна маса тестів MIL-STD-810G охоплює випробування на стійкість пристрою до впливу високих та низьких температур, вібрацій, впливу солоного та вологого повітря, впливу на ноутбук інтенсивного сонячного світла, УФ-випромінювання та радіації, а також багатьох інших факторів. Комплект тестів MIL-STD-461F визначає стандарт випробувань для контролю характеристик, що визначають допустимий рівень випромінювання пристроєм електромагнітних перешкод (EMI) та його електромагнітної сприйнятливості до зовнішніх впливів.

За результатами випробувань MIL-STD-461F лептоп пройшов перевірку на вплив електромагнітних перешкод, що підтверджує достатню захищеність пристрою для експлуатації в промисловій зоні з підвищеним рівнем EMI та безпосередньої близькості від потужних приймальних радіопристроїв, у тому числі в умовах військових аеродромів.

Також, згідно з тестами MIL-STD-810G, отримано підтвердження стабільної роботи ноутбука в діапазоні температур від –20 °С до +55 °С, при тривалій трясці у транспорті, після падінь, вібрацій, ударів та інших критичних впливах.

Вищезазначені характеристики доводять, що обчислювальний потенціал пристрою досить значний – це восьмипотоковий чотириядерний процесор Intel Core i7-7820EQ (технологія Kaby Lake), що працює в базовій частоті 3 ГГц (максимум до 3,7 ГГц). Графічний висновок на екран забезпечує вбудоване графічне ядро ​​Intel HD Graphics 630 IGP: підтримує необхідну роздільну здатність матриці екрана 1920×1080 (діагональ – 15,6″), що цілком достатньо для відтворення зображень та потокового відео, без затримок. У разі необхідності збільшення потужності обробки графічного виводу, опціонально ноутбук можна оснастити дискретною відеокартою NVIDIA GTX950M (пам’ять – 2 Гбайт GDDR5).

Оперативна пам’ять у базовому оснащенні – 8 Гбайт, максимальне розширення можливе до 20 Гбайт. Жорсткий диск підключається до стандартного, надійного інтерфейсу SATA HDD. Для встановлення додаткового накопичувача можна використовувати доступний mSATA роз’єм. Додатково можна відзначити широкий набір доступних портів та роз’ємів на тильній та бічній панелі корпусу. Це і RS-232 (підтримуються RS-232/422/485) і 2 незалежні LAN порти і USB 3.0 і VGA вихід і звичайно HDMI. Тому підключитися до різних периферійних пристроїв (у тому числі специфічних-в рамках доступних інтерфейсів) не складе труднощів. Також легко можна працювати із зовнішніми картами пам’яті, за допомогою доступних у бічній частині корпусу слотів Smart Card, Express Card, SD Card, а також відсіку для SIM-карти. Для забезпечення необхідного рівня автономності та функцій позиціонування можливі конфігурації з увімкненням бездротових модулів Bluetooth, Wi-Fi, GPS та 4G. Опціонально також доступні сканер відбитка пальця, Web камера та додаткова батарея на 5000 mAh.

Список підтримуваних ОС обмежений, що цілком можна пояснити специфічністю даного продукту – це Windows 7, Windows 10 і Astra Linux.

Ноутбук JNB-1502P, з ініціативи компанії ТОВ «Бізнестроніка», вже пройшов випробувальні тести на відповідність нормативним документам України з радіочастотної та електромагнітної сумісності, а також впливу на здоров’я людини. В результаті отримано сертифікат відповідності стандартам України щодо вимог з безпеки та електромагнітної сумісності (мал. 1.1).

Однак незважаючи на універсальність захищених ноутбуків для вирішення більшості екстремальних завдань у лінійці захищених комп’ютерів EVOC присутні ще три варіанти портативних робочих станцій (рис 2, 3, 4).

Портативні захищені робочі станції можуть застосовуватися в транспортних засобах, у повітрі, в польових умовах, забезпечуючи надійні, високопродуктивні комп’ютерні обчислення в компактному міцному корпусі, розробленому з урахуванням строгих вимог до роботи в суворих умовах, включаючи екстремальні температури, удари, вібрацію, пісок, пил , туман.

Конструкція «портейбл» станцій дозволяє гнучкіше підійти до індивідуальних потреб клієнта, забезпечуючи опціональну комплектацію пристрою широким спектром модулів розширення або конфігурування апаратної частини, що вимагає вирішення спеціальних завдань. Це особливість іноді є вирішальною при виборі даного рішення на противагу компактним ноутбукам, хоч і на шкоду розмірам та вазі.

  • 15,6-дюймова портативна робоча станція JEC-1503D із процесорами Intel i7/i5 (рис. 2), оснащена високопродуктивним процесором 4-го покоління, i7, i5 (опціонально). Комплектується дискретною відеокартою NVIDIA GT950M/2GB GDDR, формату MXM. Легкий та портативний корпус пристрою виконаний з алюмінієво-магнієвого сплаву.
Мал. 2. 15,6-дюймова портативна робоча станція JEC-1503D

  • 15-дюймова портативна робоча станція JEC-1503C з процесорами Intel i5 CPU (рис. 3): Це спеціальна високоміцна антивібраційна конструкція, продумана відповідно до стандартів електромагнітної сумісності та підвищеної герметичності. Корпус шасі виготовляється з високоякісного алюмінієвого сплаву, що забезпечує відмінні ергономічні та електромагнітні характеристики.
Мал. 3. 15-дюймова портативна робоча станція JEC-1503C

  • 15-дюймова портативна робоча станція JEC-1502, типу «розкладачка», з процесорами Intel i7/i5 (рис. 4): Його посилений модульний дизайн, стійкий до вібрацій та ударів, дозволяє забезпечити працездатність у розширених кліматичних умовах та використовувати девайс, як у військових цілях, і у традиційних промислових завданнях. JEC-1502 відповідає вимогам стандарту GJB-151B п. 7. електромагнітної сумісності.

На закінчення варто відзначити, що вибір клієнтів компанії EVOC заснований насамперед на оптимальному співвідношенні ціни та унікальних якостей продукту, додатково підкріплений професійною техпідтримкою та дворічним гарантійним обслуговуванням.

За материалами www.evoc.com